KDYŽ JE ŠKOLKA ZAVŘENÁ
Školní speciální pedagog
PROHLÁŠENÍ O PŘÍSTUPNOSTI

11.03. 2021 | Zápis dětí na školní rok 2021/2022

V souladu s § 34 zákona 561/2004 o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon) a v souladu s doporučením MŠMT k organizaci zápisu v roce 2021 stanovuji místo, termín a dobu pro podání žádostí přijetí dětí k předškolnímu vzdělávání v Mateřské škole Studénka ve školním roce 2021/2022 takto:

Zápis dětí bude probíhat bez přítomnosti dětí a zákonných zástupců v období 3. – 14. května 2021, v sídle Studénka, Komenského 700, vždy od 7.00 do 16.00 hod.

Dokumenty, které jsou vyžadovány pro zápis dětí:
• Originál vyplněné žádosti o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání podepsaný zákonným zástupcem.
• Potvrzení praktického dětského lékaře o očkování dítěte (není vyžadováno u dětí, které plní povinné předškolní vzdělávání).
• Kopie rodného listu dítěte.
• Originál doporučení školského poradenského zařízení v případě dítěte se zdravotním postižením.

Nezbytné je vyplnění všech komunikačních údajů (adresa, telefonní kontakt, email), na které lze zákonné zástupce kontaktovat v případě potřeby doložení chybějících údajů.

Dokumenty je možné doručit jedním z následujících způsobů:
• do datové schránky školy (ID pyes45s) v termínu 3.- 14. 5. 2021,
• e-mailem s uznávaným elektronickým podpisem (nelze jen poslat prostý email!) v termínu 3.- 14. 5. 2021 na podatelna@msstudenka.cz,
• poštou na adresu Mateřská škola Studénka, Komenského 700, 742 13 Studénka 3. - 14. 5. 2021, nejzazší datum na podacím razítku je 14. 5. 2021,
• osobně vhozením dokumentů v obálce do sběrného boxu, který bude umístěn od 3.5. do 7.5.2021 v budově MŠ Komenského 700 nebo do poštovní schránky u hlavního vstupu od 3.5. do 14.5.2021.

Následně bude k žádosti vygenerována registrační značka, kterou zákonný zástupce obdrží emailem nebo poštou, současně s datem a časem možnosti nahlížení do spisu.
Předjednání případné schůzky s osobní přítomností nebo pro nahlížení do spisu lze na tel. č. 552 302 766.

Další informace:
Tiskopis žádosti o přijetí k předškolnímu vzdělávání lze nalézt ke stažení na stránkách www.msstudenka.cz.
O přijetí nebo nepřijetí bude rozhodováno v souladu se zákonem č.500/2004 Sb., správním řádem, a to podle kritérií, platných pro rok 2021.
Žádosti přijaté po termínu zápisu nebudou při rozhodování v rámci správního řízení k vyhlášenému zápisu posuzovány.

S pozdravem Mgr. Pavla Honová
ředitelka

Kritéria pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání v MŠ Studénka - směrnice ZDE

Kritéria pro přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání v MŠ Studénka - ZDE