Oblast primární logopedické prevence je pro MŠ Studénka oblastí prioritní již po několik let. Projekt Mateřské školy Studénka Logohrátky se slovíčky pro kluky a pro holčičky II je zaměřen na podporu kvality a zlepšení materiálních podmínek pro poskytování primární logopedické péče dětem předškolního věku na území města Studénky a šíření povědomí o této vzdělávací oblasti směrem k cílové skupině rodičů dětí. Navazuje na Logohrátky I, které byly realizovány v roce 2014. Projekt podpořilo Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, které jej podpořilo částkou 80 tisíc Kč z rozvojového programu Podpora logopedické prevence v předškolním vzdělávání pro rok 2016. Nakolik byl projekt úspěšný, můžete posoudit z následujících dokumentů:

- Zhodnocení projektu LOGOHRÁTKY PRO KLUKY A HOLČIČKY 2

- Primární logopedická prevence v  MŠ Studénka, OP R.Tomáška

- Primární logopedická prevence v MŠ Studénka, OP Poštovní 659

- Primární logopedická prevence v MŠ Studénka, OP Nová Horka

- Primární logopedická prevence v MŠ Studénka, OP Budovatelská

- Primární logopedická prevence v MŠ Studénka, OP Butovická

- Primární logopedická prevence v MŠ Studénka, OP Komenského

Děkuji všem pedagogům, kteří se logopedické prevenci průběžně věnují a přispívají tak k vyšší kvalitě předškolního vzdělávání ve městě Studénka.

Mgr. Pavla Honová ředitelka